Nejnižší cena spárovky Hevea v ČR, od 33.900 Kč / m3. Stálá skladová zásoba přes 100 m3, pravidelné závozy po celé ČR a na Slovensko.

BANGKIRAI - 25x145 mm (délky od 2150 - do 5490 mm), oboustranně drážkované

2 535 Kč / m² 2 095,04 Kč bez DPH
Skladem

BANGKIRAI si získalo velkou oblibu především kvůli svým vlastnostem, mezi které patří tvrdost, trvanlivost a příjemný vzhled s širokým spektrem barevných dostínů. Nejprve je barva Bangkirai žlutohnědá, časem ale ztmavne v olivově hnědou. Prkna jsou z obou stran jemně drážkované. Bangkirai pochází z Indonésie a Malajsie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Uvedená cena je za 1 BANGKIRAI včetně DPH.
Délky prken od 2150 - do 5490 mm.
Na základě Vámi provedené objednávky příslušného počtu m² Vám zašleme aktuální tabulku skladových zásob jednotlivých délek prken, ze kterých si vyberete.

- Tlouštka 25 mm
- Šířka 145 mm
- profil oboustranně drážkovaný

Dřevo bangkirai je velmi odolné, tvrdé a trvanlivé, je imunním proti houbám a plísním, které díky velké hustotě dřeva nepronikají dovnitř. Bangkirai pochází převážně z Indonésie a Malajsie. Jde o tropické jádrové dřevo šedohnědé až načervenalé hnědé barvy, šedá běl je až 5 cm široká.

Pro dřevo bangkirai je charakteristický proměnlivý točitý růst. Na povrchu se mohou vyskytovat malé otvory po hmyzu, který přežívá pouze v živém dřevě, malé smolníky a drobné trhlinky. Tyto jevy však nemají žádný vliv na vlastnosti dřeva.

Bangkirai obsahuje tříslovinu tanin, která se během prvních měsíců vyplavuje (například při dešti z prken teče napěněná voda), a může tak způsobit obarvení okolní omítky, kamene a konstrukcí. Příležitostně se vyskytující dírky (tzv. pinholes), způsobené hmyzem, žijícím v čerstvém dřevu; hmyz se vyskytuje jen v živých stromech a ve zpracovaných materiálech nejsou dírky na závadu

Pokud necháte dřevo bangkirai bez údržby, získá časem krásnou šedostříbrnou barvu. Nebo jej můžete ošetřit vhodným ochranným nátěrem, například vysoce kvalitním olejem bangkirai z řady Osmo Color, který se vpije a neloupe se. Prvotní nátěr se na dřevo musí provádět po časové prodlevě od montáže, až poté, co se ze dřeva přirozeně vyplaví potřebné látky (napěněná voda při dešti). Nátěr provádějte na takto vymytou a důkladně oschlou terasu.

Pozor na kontakt s kovy, pro uchycení dřeva používejte vždy nerezové vruty, jinak může dojít k výraznému zbarvení dřeva, které jen těžko odstraníte.

Možnost osobního odběru v Areálu Osiv Boršov nad Vltavou, Průmyslová 245 nebo zboží posíláme po celé České republice. O víkendu volejte 723 908 469.