Nejnižší cena spárovky Hevea v ČR, od 33.900 Kč / m3. Stálá skladová zásoba přes 100 m3, pravidelné závozy po celé ČR a na Slovensko.

O Spárovce Hevea

Spárovka Hevea je skvělou alternativou k dubovému masivu

Líbí se Vám dubový masiv, ale přijde Vám zevšednělý a drahý? Dejte šanci spárovce Hevea a vpusťte do svého života exotiku. Tropické dřevo vyniká stejnoměrnou strukturou a světlou barvou, kterou je velmi snadné upravit vhodným namořením.

Vlastnosti dřeviny Hevea

Váha v suchém stavu:  595Kg/m3
Sesychání (koeficient) Tangenciální: 5.1%, Radiální: 2.3%
Modulus elasticity 9.07 GPa

 

Měrná hmotnost SG: *

*SG - Specific gravity. Měření hmotnosti/hustoty dřeva vůči vodě, tj dřevo o hustotě vody = 1.
Údaje převzaty z webu www.wood-database.com
Váš truhlář ocení výbornou opracovatelnost a stabilní vlastnosti dřeviny Hevea.

 

Tabulka tvrdosti - Hevea versus ostatní běžné dřeviny

  Tvrdost v MPa Brinellova stupnice* Skupina tvrdosti
Jatoba - Brazilská třešeň 137,4 7.4HB velmi tvrdá dřevina
Kanadský javor 109,4 4.8HB velmi tvrdá dřevina
Hevea Braziliensis 98,4 4.2HB tvrdá dřevina
Dub 67,5 3.9HB tvrdá dřevina
Buk 58 3.8HB středně tvrdá dřevina
Třešeň 62 3.3HB středně tvrdá dřevina
Modřín 43 2.1HB měkká dřevina
Smrk 26 1.8HB měkká dřevina

Více informací o měření tvrdosti dle Brinella naleznete zde.

 

Výrobky HEVEA

Díky atraktivnímu vzhledu, jemné struktuře a dobrým vlastnostem při moření, nachází Hevea široké spektrum využití na mnoha místech Vaší domácnosti.

Nejčastěji se využívá při výrobě schodišť, stolů, nábytku, kuchyňských pracovních linek. V podstatě všude tam, kde využíváte dubovou spárovku nebo dubový masiv v tomto případě vyšší tvrdost a o více jak polovinu lepší cena.

 

Přeprava z továrny do našeho skladu

Deskový materiál vyrobený v lokální továrně v Asii přepravujeme našeho skladu přímou cestou v kontaineru převáženém kamionem a lodí. Aby nedošlo k poškození nebo změně vlastností v průběhu převozu, především během cesty lodí, je v kontaineru udržována a pravidelně kontrolována stálá vlhkost.

tovarna-asie-new

 

Těžba a zpracování dřeviny Hevea

hevea-pokacene-stromy

Mezi 25 až 30 rokem ztrácí kaučukovník své schopnosti efektivní produkce latexu, je pokácen a na jeho místo je vysazen nový strom. Následně jsou pokácené a očištěné kmeny dovezeny do lokální průmyslové oblasti, kde je dřevina naformátována a zpracována do deskového materiálu, který je ošetřen, zabalen a připraven na cestu kontainerem až do našeho skladu.

Růst dřeviny Hevea

Původním názvem Hevea braziliensis (česky kaučukovník brazilský) je dřevina původem z jižní Ameriky, kde se nacházela převážně v Amazonském pralese. Pěstování jejích odrůd bylo zkoušeno v několika světových destinacích, kvůli potřebě velmi specifických podmínek ale našla tato dřevina vhodné podmínky pouze v několika oblastech jižní Afriky a jižní a jihovýchodní Asie.

hevea-plantaz
hevea-latex

Hlavním důvodem k pěstování dřeviny Hevea není těžba dřeva, ale získávání latexu z kůry stromů. Stromy kaučukovníku jsou pokáceny a dále zpracovávány po 25-3O letech, kdy už nejsou ekonomicky efektivní pro získávání latexu. Kvality kaučukovníku jako kvalitní a stabilní dřeviny byly objeveny relativně nedávno. Před tímto zjištěním byly stromy po pokácení páleny.