Nejnižší cena spárovky Hevea v ČR, od 33.900 Kč / m3. Stálá skladová zásoba přes 100 m3, pravidelné závozy po celé ČR a na Slovensko.

O Spárovce Hevea

Líbí se Vám dubový masiv, ale přijde Vám zbytečně drahý? Dejte šanci Spárovce Hevea a vpusťte do svého života exotiku. Tropické dřevo vyniká stejnoměrnou strukturou a světlou barvou, kterou lze velmi snadno upravit vhodným namořením. Spárovka Hevea je skvělou alternativou k dubovému masivnímu dřevu.

Jaké jsou výhody Spárovky Hevea? Především její finanční dostupnost, dobrá zpracovatelnost, stabilita, odolnost a snese velkou zátěž. V porovnání s ostatními dřevinami se Spárovka Hevea řadí na třetí příčku ve své tvrdosti. Za velmi tvrdou dřevinu se považuje brazilská třešeň neboli Jatoba, na druhé místo kanadský javor a hned za ní právě Spárovka HeveaDíky atraktivnímu vzhledu, jemné struktuře a dobrým vlastnostem při moření, nachází Hevea široké spektrum využití na mnoha místech Vaší domácnosti. Nejčastěji se využívá při výrobě schodišť, stolů, nábytku a kuchyňských pracovních linek. V podstatě všude tam, kde využíváte dubovou spárovku nebo dubový masiv. Vyniká však vyšší tvrdostí a je o více jak polovinu cenově výhodnější.

Jak probíhá přeprava Spárovky Hevea k nám skladu? Deskový materiál vyrobený v lokální továrně v Asii přepravujeme do našeho skladu přímou cestou v kontaineru převáženém kamionem a lodí. Aby nedošlo k poškození nebo změně vlastností v průběhu převozu, především během cesty lodí, je v kontaineru udržována a pravidelně kontrolována stálá vlhkost.

Jak probíhá těžba a zpracování Spárovky Hevea? Mezi 25 až 30 rokem ztrácí kaučukovník své schopnosti efektivní produkce latexu, je pokácen a na jeho místo je vysazen nový strom. Následně jsou pokácené a očištěné kmeny dovezeny do lokální průmyslové oblasti, kde je dřevina naformátována a zpracována do deskového materiálu, který je ošetřen, zabalen a připraven na cestu kontainerem až k nám skladu.

Jak roste dřevina Hevea? Původním názvem Hevea braziliensis (česky kaučukovník brazilský) je dřevina původem z jižní Ameriky, kde se nacházela převážně v Amazonském pralese. Pěstování jejích odrůd bylo zkoušeno v několika světových destinacích, kvůli potřebě velmi specifických podmínek ale našla tato dřevina vhodné podmínky pouze v několika oblastech jižní Afriky a jižní a jihovýchodní Asie. Hlavním důvodem k pěstování dřeviny Hevea není těžba dřeva, ale získávání latexu z kůry stromů. Stromy kaučukovníku jsou pokáceny a dále zpracovávány po 25-30 letech, kdy už nejsou ekonomicky efektivní pro získávání latexu. Kvality kaučukovníku jako kvalitní a stabilní dřeviny byly objeveny relativně nedávno. Před tímto zjištěním byly stromy po pokácení páleny.

https://www.sparovka-hevea.cz/o-sparovce-hevea.html

https://www.sparovka-hevea.cz/sparovky-cinkovane-kvalita-a-b/

Pokud máte zájem o Spárovku Hevea neváhejte nás kontaktovat: 

(+420) 777 559 147
(+420) 723 908 469
obchod@sparovka-hevea.cz