Nejnižší cena spárovky Hevea v ČR, od 33.900 Kč / m3. Stálá skladová zásoba přes 100 m3, pravidelné závozy po celé ČR a na Slovensko.

Spárovka Hevea cinkovaná a fixní - rozdíl

Dřevo Hevea je kvalitní tropická dřevina, která se dostává do obliby na výrobu nábytku do interiéru nejen díky svým vlastnostem, ale i díky své ceně. Dřevo je bělavě žluté, které se časem mění na bledě krémovou žlutou s růžovým nádechem. Dřevo je jemně vrstvené se stejnoměrnou strukturou. Spárovka Hevea je světlé tropické dřevo, které se svými vlastnostmi a vzhledem podobá dubu. Hevea je tvrdé dřevo, velmi odolné s vysokou životností. Jeho výhodou oproti dubu je zejména cena, která je téměř o polovinu nižší. Dřevo Hevea má výbornou tvarovou stálost při větších teplotních výkyvech.

Co znamená označení A/B?

Kvalita - Hevea spárovka A/B - strana A má barevnou sjednocenost bez suků, strana B má barevnou nesjednocenost bez suků.

Jaký je rozdíl mezi Spárovkou Heveou cinkovanou a Spárovkou Heveou fixní?

Spárovka Hevea cinkovaná - jde o různě dlouhé lamely lepené na tupo a z boku na ozubený spoj, často lidově nazývaná „spárovka cink“ je výrobně jednodušší a levnější než Spárovka průběžná. Spárovka cinkovaná se dá snadno vyrobit spojováním lamel až do délky 600 cm, šířky 122 cm a tloušťky 6 cm. Odolnost spárovky cinkované je mnohem vyšší než u Spárovky Hevey fixní, neboť kroutivost a zátěž je rozložena na více lamel. Spárovka cinkovaná (Malajský dub Hevea) se často používá k výrobě kuchyňských pracovních desek, podlah, schodů, stolů, ponků, zátěžových ploch, parapetů, obkladů stěn a k výrobě nábytku z masivu tropického dřeva Hevea Brasiliensis. Spárovku Heveu cinkovanou můžete jednoduše objednat na našem e-shopu: https://www.sparovka-hevea.cz/sparovka-hevea/

Spárovka Hevea fixní, průběžné dlouhé lamely lepené na „tupo“, často lidově nazývaná „spárovka průběžka“ je výrobně složitější a hůře se hledá dostupný materiál v takové délce. Desky musí mít dlouhé lamely z jednoho kusu dřeva, lepené k sobě ne na ozubený spoj, ale tzv. na tupo. Průběžka je designově celistvější, ale nemá v ploše takovou odolnost jako Spárovka cinkovaná. Další nevýhodou spárovky průběžné je, že se dá vyrobit pouze v délce do 200 cm, delší lamely z jednoho kusu dřeva se bohužel z kmene Malajského dubu Hevea (kaučukovníku) nedají vyříznout. Spárovka průběžná se často používá k výrobě schodů, stolů a k výrobě nábytku z masivu tropického dřeva Hevea Brasiliensis.

Závěrem lze tedy konstatovat, že s ohledem na kvalitu, odolnost, pevnost, zátěž a stálost je lepší volbou Spárovka Hevea cinkovaná. Pokud se rozhodnete Spárovku Heveu povrchově ošetřit a natřít ji například olejem, případně ji namoříte do nějakého odstínu hnědé barvy, od pravého dubu (dubového dřeva) ji jen těžko rozeznáte. Cenový rozdíl však bude patrný, protože Spárovka Hevea cinkovaná je o 1/2 levější než pravé dubové dřevo.

https://www.sparovka-hevea.cz/