Nejnižší cena spárovky Hevea v ČR, od 33.900 Kč / m3. Stálá skladová zásoba přes 100 m3, pravidelné závozy po celé ČR a na Slovensko.

IPE - 20x140 mm (délky od 3060 - do 5190 mm), hladké

4 077 Kč / m² 3 369,42 Kč bez DPH
Skladem

IPE o rozměru 20x140 mm (t.x š.), délky od 3060 - do 5190 mm, cena se odvíjí od Vámi zvolené délky. Profil TICO je oboustranně hladký profil. Dřevo IPE je světle až tmavě čokoládově hnědé, občas přechází do olivově hnědé. IPE patří k nejtvrdším dřevinám na světě. Je v každém ohledu velmi trvanlivé, kvalitní, stabilní a má dlouhou životnost.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Uvedená cena je za 1  IPE včetně DPH.
Délky prken od 3060 - do 5190 mm.
Na základě Vámi provedené objednávky příslušného počtu m² Vám zašleme aktuální tabulku skladových zásob jednotlivých délek prken, ze kterých si vyberete.

- Tlouštka 20 mm
- Šířka 140 mm

Exotické dřevo IPE:
Latinský název: Tabebuia spp.

Výskyt:
Dřevo se vyskytuje nesouvisle v Jižní a Střední Americe a také v karibské oblasti. Většinou je známé jako IPE, ale označuje se také jako lapacho a ironwood.

Popis:
Dřevo IPE je světle až tmavě čokoládově hnědé, občas přechází do  olivově hnědého odstínu. Barevné rozdíly mezi jednotlivými prkny jsou přirozené a obvyklé. Dřevo IPE je všeobecně pokládáno za pevné a velmi tvrdé, proto je vhodné pro stavbu dřevěné terasy. Vlákno je sice přímé, ale též spirálově uložené, což může někdy způsobovat obtížnější opracovatelnost, obzvláště kvůli nepravidelné textuře měnící se z jemné na střední. IPE patří k nejtvrdším dřevinám na světě. Je v každém ohledu velmi trvanlivé a po vysušení je stabilní.

Díky vysoké hustotě a extrémně vysokému obsahu ve dřevě obsažených látek má dlouhou životnost. Tyto, ve dřevě obsažené látky se však u dřeviny IPE vyplavují až 1 rok a proto rozhodnete-li se IPE povrchově ošetřovat, pak je to možné až po 1 roce po vystavení terasy přímému povětrnostnímu působení.  Pokud se rozhodnete terasu povrchově neošetřovat, dojde k vytvoření šedé patiny. K šednutí dochází vlivem působení slunečního záření a vody. Nejvýznamnější složkou záření, která má vliv na šednutí dřeva je UV záření. Molekuly dřeva toto záření pohlcují a při současném působení vody vzniká na povrchu i do hloubky dřeva šedá patina. Tato šedá patina se časem stane přirozenou ochranou proti dalšímu působení UV záření.

Hustota dřeva:  ca. 1200 kg/m3
Vzduchosuché na: 20 - 22%

Rozměry a zpracování :
20 x 140 mm pohledová strana = hladká 

Montáž:
Profil TICO, oboustranně hladký pofil, montáž na šrouby, alternativa - montáž pomocí klipů DeckWise a nebo FIXING DILA II (bez viditelných šroubů).

Doporučená povrchová úprava: OSMO - Terasové oleje ve vybraném barevném odstínu (bezbarvý nátěr se doporučuje pouze pro zastřešené terasy, pro nekryté terasy se vzhledem k velmi nízké odolnosti vůči UV záření bezbarvý nátěr nedoporučuje)

Jakýkoliv materiál z dřevěného masivu montovaný ve venkovních prostorách nezůstane klidný a bude neustále pracovat podle vlivu okolního prostředí.

Možnost osobního odběru v Areálu Osiv Boršov nad Vltavou, Průmyslová 245 nebo zboží posíláme po celé České republice. O víkendu volejte 723 908 469.