Nejnižší cena spárovky Hevea v ČR, od 33.900 Kč / m3. Stálá skladová zásoba přes 100 m3, pravidelné závozy po celé ČR a na Slovensko.

Spárovka Hevea – 40 x 620 x 5000 mm, rustikální

Novinka
5 686 Kč / ks 4 699,17 Kč bez DPH
Předobjednávka 25.7.2024 (64 ks)

Lepená deska z masivního tropického dřeva Hevea v rozměru 40 x 620 x 5000 mm, rustikální vzhled (tloušťka x šířka x délka). Délkově napojovaná CINK spojení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Uvedená cena je za 1 kus desky včetně DPH.
Cena za ks 4700 Kč bez DPH  
Cena za m3 37 900 Kč bez DPH

Parametry

Rozměry 40 x 620 x 5000 mm (tloušťka x šířka x délka)
Vlhkost 10 ± 2 %
Kvalitativní třída CC = rustikální
Lepidlo D4
Lepení lamel podélné
Spojení CINK
Broušení brusný papír zrno 240
Oblast využití interiér
Povrchová úprava neošetřené
Provedení hran čtyřstranné ostré hrany
Tvrdost 98,4 mPa
Průměrná hustota 595 kg/m3

Dřevina Hevea

Světlá tropická dřevina hevea brasiliensis (neboli kaučukovník brazilský) pochází původem z Amazonského pralesa, v dnešní době je ovšem díky svým unikátním vlastnostem rozšířena do oblastí střední Ameriky, jihovýchodní Asie, střední Afriky i Evropy. Technickými vlastnostmi je dřevo hevea brasiliensis velmi podobné dubu, který je jedním z nejpoužívanějších a nejoblíbenějších materiálů pro výrobu kvalitního nábytku. Z toho důvodu dostala dřevina i svůj alternativní název – malajský dub.

Využití a výhody tohoto dřeva

Vysoká odolnost a životnost

Dřevo je vysoce odolné proti plísním, houbám a bakteriím, které obvykle narušují strukturu materiálu a přispívají tak ke snížení jeho životnosti. Je také stabilní, tudíž nedochází k objemovým změnám vznikajícím v důsledku teplotních změn. Tvrdost dřeva zaručuje také jeho odolnost proti mechanickému poškození při větších zátěžích.

Nízké pořizovací náklady

I když má dřevo hevea brasiliensis velmi podobné vlastnosti jako oblíbený dub, jeho pořizovací cena je téměř o polovinu nižší.

Dobrá zpracovatelnost

Materiál je variabilní, lze jej ohýbat, snadno řezat, hoblovat a jinak zpracovávat bez obtíží se zachováním jeho vlastností. Výsledný povrch je hladký a lze na něm provádět jakékoliv povrchové úpravy jako je moření, barvení, lakování apod. Široké využití Pro své vlastnosti je dřevo hevea brasiliensis velmi oblíbené v mnoha odvětvích. Lze jej využít na výrobu nábytku, podlah, schodišť, doplňků do bytu, luxusních kuchyňských linek, dveří a spoustu dalších výrobků splňujících i ty nejnáročnější požadavky zákazníků.