Nejnižší cena spárovky Hevea v ČR, od 33.900 Kč / m3. Stálá skladová zásoba přes 100 m3, pravidelné závozy po celé ČR a na Slovensko.

Dutá nebo plná WPC terasová prkna?

Jak vybrat to nejlepší pro Vaši terasu?

Pokud se právě rozhodujete pro novou terasu z WPC terasových prken, kdy jde o kompozitní materiál WPC (Wood-Plastic Composite), jedna z prvních otázek, která Vás asi napadne je, zda zvolit dutá nebo plná prkna. Jaký profil je lepší? Oba typy profilů mají své specifické vlastnosti. Pojďme si tedy společně vysvětlit, který profil WPC terasových prken je vhodnější a také, jaké jsou rozdíly mezi dutými a plnými WPC terasovými prkny.

Co jsou WPC terasová prkna?

WPC terasová prkna jsou vyrobena kombinací unikátních vlastností dřeva a plastu. Na našem e-shopu nabízíme pouze kvalitní WPC terasová prkna, která jsou vyrobena složením: 60% dřevní hmota, 30% HDPE (High Density PolyEthylen), 10% plniva, pojiva, stabilizace barvy. Název "WPC" pochází z anglického Wood-Plastic Composite a představuje jeden z nejmodernějších trendů dnešní doby. Materiál WPC je jakýsi „hybrid“ mezi dřevem a plastem, přičemž si z obou druhů bere jen to nejlepší. Zastoupení obou materiálů se liší v určitém poměru. Složka dřeva je zastoupena ve formě jakési „dřevní moučky“ z tvrdých kvalitních dřevin (60%). Dřevo je pak doplněno o polymer (High Density PolyEthylen ve vysoké hustotě, 30%) a další aditiva (UV filtr, stabilizátory, tvrdidlo a barviva, 10%).  Vyšší poměr dřeva vylepšuje dřevěný vzhled a tvrdost materiálu. Složka plastu a příměsi pak vylepšují objemovou stabilitu a barevnou stálost materiálu.

Na našem e-shopu nabízíme všechny terasová prkna (označena CLASIC i PREMIUM) ve vyšší a lepší kvalitě HPC! Proč nabízíme kvalitnější prkna HPC pod názvem WPC? Název WPC zachováváme pro Vás, naše zákazníky, abyste měli důvěru v pojem, který znáte. WPC terasová prkna jsou předchůdci HPC terasových prken. HPC terasová prkna přinášejí revoluci v oblasti kvality a výkonu. Jsou vyrobená z vysoce kvalitního kompozitního materiálu, který kombinuje dřevo a plast. Hlavním rozdílem mezi HPC a WPC prkny je použití vysoce kvalitních komponentů a technologicky pokročilých výrobních postupů. HPC prkna jsou odolná vůči povětrnostním vlivům, UV záření, hnilobě a plísním. Díky své vyšší hustotě jsou také odolnější vůči poškrábání a otěru. To znamená, že HPC terasová prkna si udržují svůj původní vzhled a kvalitu po mnoho let bez potřeby časté údržby nebo nátěrů. O kvalitě HPC si můžete přečíst další články zde:

www.sparovka-hevea.cz/clanky-z-blogu/wpc---hpc/

www.sparovka-hevea.cz/clanky-z-blogu/hpc-a-wpc-terasova-prkna/

www.sparovka-hevea.cz/clanky-z-blogu/pozor-na-nakup-levnych-wpc-terasovych-prken--proc-vsadit-na-kvalitni-hpc/

Jaké má dřevoplastová terasa výhody?

WPC povrchy na terasu v posledních letech silně konkurují dřevěným terasám. Proč tomu tak je? Především proto, že mají WPC terasy minimální nároky na údržbu, často se jim také říká "bezúdržbové terasy". Další výhodou je barevná stálost WPC prken. Na rozdíl od teras ze dřeva, WPC terasy neztrácejí svou původní barvu, nešednou, a proto odpadá nutnost pravidelného natírání, impregnace či dokonce broušení. WPC prkna na terasu jsou odolná proti povětrnostním vlivům, plísním, dřevokaznému hmyzu i hnilobě a to jim zaručuje dlouhou životnost. Wpc terasy mají bezpečný povrch, jsou bez třísek, mají protiskluzový povrch a jsou tak zcela bezpečné i za mokra a pro chůzi na boso. Bez obav si na ní mohou hrát děti. Montáž WPC terasy je jednoduchá. Provádí se pomocí klipů a vrutů, které na povrchu terasy nejsou viditelné. Díky nim je výsledná terasa hladká, bez patrných spojů a na pohled působí luxusním dojmem. WPC terasy jsou cenově dostupné. Jsou levnější než terasy z exotického dřeva, mají delší životnost, než terasy z běžného domácího dřeva. Mimo to nemusíte investovat do pravidelného ošetřování oleji či lazurami.

Kde všude je možné WPC prkna použít?

Dřevoplastová prkna na terasy mají široké možnosti využití: Pro venkovní terasy, v okolí venkovních bazénů či jezírek, na zahradní a parkové chodníčky, na zimní zahrady, na předzahrádky u restaurací, na balkóny, na rovné střechym na schody, na ploty, na zahradní truhlíky a další stavby, kde se jinak běžně využívá dřevěných prken.

Dutá WPC prkna

Dutá WPC terasová prkna jsou, jak název napovídá, dutá uvnitř. Tento design má několik významných výhod!

 1. Nižší cena: Vzhledem k menšímu množství použitého materiálu jsou dutá prkna levnější. WPC terasová prkna od nás, označena CLASIC a PREMIUM, jsou dutá, vysoce kvalitní (kvalita HPC) a nabízíme je za nejnižší cenu v ČR! Pokud budete někdě shánět a kupovat WPC terasová prkna v kvalitě HPC plná s HPC výplní, také by tomu měla odpovídat cena, která bý měla být dvojnásobná!  Ovšem často se tomu tak neděje, tím pádem kupujete nekvalitní WPC prkno, kde neznáte složení a kvalitu materiálu jak prkna, tak ani výplně. Výplň je často ošizena na úkor ceny plných prken. Nekvalitní plná WPC terasová prkna se Vám po letech mohou začít rozpadat a drolit, jelikož na úkor ceny dochází ke snížení kvality použitého materiálu WPC prkna i výplně. Proto je lepší kupovat WPC prkna v kvalitě HPC bez výplně, dutá a za skvělou cenu.
 2. Dobrá odolnost: I přes svou nižší hmotnost jsou dutá prkna stále velmi odolná a vhodná pro většinu běžných aplikací.
 3. Vysoká nosnost: WPC terasová prkna od nás, v kvalitě HPC - označena CLASIC i PREMIUM, mají vysokou nosnost. Např. jsou vhodné pro terasy zatížené vířivkou, grily, častým pochozem apod. Jelikož jsme přímými dovozci WPC terasových prken do ČR, můžeme zde uvést tvrzení, kdy nosnost WPC terasových prken je až 5 tun. Jelikož při dovozu do ČR jsou prkna naskládaná na sobě a spodní prkna na sobě mají zátěž všech ostatních prken, což je 5 tun, jsou opravdu odolná a neprasknou ani zátěží 5 tun. Tzn. duté prkno je odolné a má vysokou nosnost!
 4. Lehkost: Dutá prkna jsou lehčí než plná, což usnadňuje manipulaci a instalaci.

Na našem e-shopu nabízíme:

WPC terasová prkna CLASIC: Profil – dutý, komůrkový, obdélníkový průřez. 

 

WPC terasová prkna koextrudovaná, PREMIUM: Profil – dutý, komůrkový, kulatý průřez. 

 

Plná WPC prkna

Plná WPC prkna jsou celistvá a plná materiálu. Na našem e-shopu plná WPC prkna neprodáváme.

 1. Nosnost a odolnost: Obecně se udává, že nosnost plných WPC prken je vyšší než u dutých. My říkame, že plná prkna mají dostačující či stejnou nosnost a odolnost jako WPC terasová prkna dutá v kvalitě HPC, která na našem e-shopu nabízíme my. Po mnoha letech prodeje WPC terasových prken, máme již vylazenou výrobu a za kvalitou našich prken si stojíme.
 2. Životnost: Stejná jako u dutých WPC terasových prken z našeho e-shopu.

Plná prkna mají zásadní nevýhody:

 1. Vyšší cena: Vzhledem k většímu množství použitého materiálu jsou plná prkna dražší. Tzn. pokud kupujete kvalitní plné prkno, mělo bý mít dvojnásobnou cenu než prkno duté.
 2. Vyšší hmotnost: Plná prkna jsou mnohem těžší, což může ztížit jejich manipulaci a instalaci.

Výběr mezi dutými a plnými WPC prkny samozřejmě závisí na Vašich preferencích. Zde je od nás ještě několik rad, které Vám při rozhodování mohou pomoci.

 1. Finanční rozpočet: Dutá prkna jsou obecně levnější, což může být rozhodující faktor, pokud máte omezený rozpočet.
 2. Zatížení terasy: Pokud plánujete terasu využívat pro běžné domácí použití, jsou dutá prkna zcela dostačující.
 3. Vzhled a pocit: Pokud preferujete přirozený vzhled či drážky, dutá prkna jsou lepší volbou.

Oba typy WPC prken mají své specifikace. Dutá prkna jsou lehčí, levnější, vhodná a dostačující pro všechny terasy v rámci ČR.