Nejnižší cena spárovky Hevea v ČR, od 33.900 Kč / m3. Stálá skladová zásoba přes 100 m3, pravidelné závozy po celé ČR a na Slovensko.

WPC ≠ HPC

Proč se WPC nerovná HPC?

WPC je kompozit dřeva a plastu. WPC je obecný popis jakéhokoli materiálu vyrobeného ze dřeva+plastu. „WPC“ se však může u různých výrobců značně lišit. Čím konkrétně? A proč jsou HPC terasová prkna od značky Rainbodeck mohem kvalitnější?

Z čeho a jak jsou WPC a HPC vyrobeny?

- mohou být použity různé zdroje recyklovaného dřeva: dřevěný nábytek, panely, podlahy, dveře a tak dále.
- také mohou být použity
různé zdroje recyklovaných plastů: HDPE, LDPE, PVC, PP atd.
- konkrétní složení, může být také různé: 25-55% plast a 45-75% dřevo atd.
- i výrobní podmínky jsou různé: technologie, stroje a zařízení, vytlačovací nástroje a standard kvality.

Značka RAINBODECK, kterou nabízíme na našem e-shopu je přední značka průmyslu kompozitních produktů a průkopník HPC (vysoce výkonný kompozit).

RAINBODECK a jejich jedinečná výroba kvalitních HPC produktů:

1. vhodně zvolena kvalita HDPE, dobře spravovaný zdroj dřeva, jedinečné složení a centralizovaná výroba granulí HPC. Stabilita granulí zaručena.

2. výjimečná optimalizace granulí ve 2. kroku (unikátní v oboru), v celém procesu zlepšuje rovnoměrnost směsi materiálu.

3. dvoušnekové vystlačování (některé značky používají jen jednošnekové).

4. dvoušenekové vytlačování zajišťuje, že všechny granule HPC jsou před tvarováním dobře smíchány a plastifikovány, tak aby byla všekerá dřevitá moučka dobře zabalena a chráněna.

5. vysokotlaká forma snižuje rychlost vytlačování, aby byla zaručena hustota produktu, pravoúhlost, přímost a rovinnost.

6. on-line embosování u HPC terasových prken je proces tvarování, ke kterému dochází ihned poté, co materiál vyjde z nástrojové komory. Když je ještě horký a pružný, ražená kresba dřeva se stává součástí materiálu, a proto vytváří přirozený a 3D efekt vzhledu dřeva. Tento postup je odlišný od konvenčních WPC. Postup u WPC probíhá pomocí vyhřívaného embosovacího válce k vypálení efektu dřeva na povrch ochlazeného materiálu. Efekt u WPC pak vypadá uměle a ražba je za pár týdnů pryč.

VLASTNOSTI HPC

PVC-FREE

HPC je kompozitní materiál bez PVC, jak ve vstupní surovině, tak v celých výrobních postupech není aplikováno PVC. Není povoleno dostatečné množství tříděného recyklovaného plastového zdroje, jako je recyklovaný plast z dýhy kabelového drátu, který může obsahovat zbytky těžkých kovů. To zajišťuje, že produkty HPC jsou bezpečné a zdravé. Produkty RAINBODECK HPC jsou vyráběny podle přísných bezpečnostních norem, splňují mezinárodní normy a jsou opatřeny bezpečnými certifikáty repost, jako jsou REACH, low-VOC A+, POPs, PAHs-free, Phthalates-free, E05 formaldehy.

SINGLE-POLYMER

HPC produkty (terasová prkna) jsou vyrobena z jednoho polymeru, HDPE (High Density Polyethylene). Neobsahují žádné směsné polymery.

WELL-MANAGED WOOD

Dřevěný prášek HPC pochází z nelaminované výroby, čímž je zabráníěno zbytkům lepidla v materiálu.
Rainbodeck HPC splňuje evropský standard E0 pro uvolňování formaldehydu.


HDPE STANDARD
HDPE je hlavní a nejdůležitější složkou HPC!

 BEZPEČNOST A ZDRAVÍ - RAINBODECK:


Porovnání konvenčních WPC a terasových prken od Rainbodeck:https://www.sparovka-hevea.cz/wpc-terasova-prkna/