Nejnižší cena spárovky Hevea v ČR, od 33.900 Kč / m3. Stálá skladová zásoba přes 100 m3, pravidelné závozy po celé ČR a na Slovensko.

Spárovka Hevea jako alternativa k dubovému dřevu

Dubové dřevo

Dub je díky svým kvalitním vlastnostem jednou z nejčastěji používaných dřevin v domácnostech. Interiéry vybaveny dubovým nábytkem jsou velmi originální a moderní. Dubové dřevo je tvrdé, těžké a má velmi vysokou hustotou. Díky tomu, je extrémně odolné a dlouhotrvající. Dub má pěknou kresbu dřeva a jeho klasicky střední až tmavý vzhled s krásným zrním vyniká jak v klasickém, tak i v moderním interiéru. Za dubové dřevo si však připlatíte a je náročné na údržbu. Současná doba nabízí masiv i v podobě malajského dubu. Malajský dub Hevea je cenově dostupnější, při namoření blakem ho od pravého dubového dřeva nepoznáte a jednoduše řečeno, Malajský dub Hevea je věrnou alternativou dubového dřeva.

Malajský dub Hevea

Dřevina malajský dub Hevea je původem z Brazílie a plný název tropické dřeviny je Kaučukovník brazilský. Označení malajský dub dostala dřevina, protože svým vzezřením připomíná právě dub.

Kaučukové dřevo je také známé jako plantážní tvrdé dřevo a název „Hevea“ označuje rod, do kterého tento strom patří. V roce 2002 ji malajské ministerstvo průmyslu uvedlo na trh pod názvem „malajský dub“.

Přes své běžné jméno a fakt, že pochází z plantážního dřeva, má exotický malajský dub Hevea naprosto srovnatelné vlastnosti jako dub. Je to velmi tvrdá (je dokonce tvrdší než dub) a odolná dřevina. Její technické vlastnosti jsou velmi podobné dubu, nespornou výhodou oproti dubu je však jeho nižší cena. Je proto vynikající a ekologicky vhodnou náhradou za dub a další pomalu rostoucí druhy tvrdého dřeva. Hlavním důvodem k pěstování dřeviny Hevea totiž nebyla těžba dřeva, ale získávání latexu z kůry stromů, který se následně využívá k výrobě kaučuku. Po 25-30 letech, kdy už nejsou stromy ekonomicky efektivní pro získávání latexu, jsou pokáceny adále zpracovávány namísto jejich dřívějšího pálení.

Pro své kvalitní vlastnosti a atraktivní cenu je malajský dub Hevea stále více využíván při výrobě schodišť, stolů, kuchyňských linek, ponků a dalšího masivního nábytku. Malajský dub Hevea má široké využití, širokou škálu barev a mnoho možností povrchových úprav. Tuto exotickou světlou dřevinu, která neotřele osvěží každý interiér i exteriér, si prostě oblíbíte i Vy.

https://www.sparovka-hevea.cz/