Nejnižší cena spárovky Hevea v ČR, od 33.900 Kč / m3. Stálá skladová zásoba přes 100 m3, pravidelné závozy po celé ČR a na Slovensko.

GARAPA - 20x140 mm (délky od 1830 - do 6100 mm), hladké

1 815 Kč / m² 1 500 Kč bez DPH
Skladem

Dřevo Garapa je světle žlutohnědé, zlatavé dřevo, které na vzduchu na povrchu částečně tmavne na středně hnědou barvu. Pochází především z Jižní Ameriky, z Brazílie. Garapa je nejčastěji používaná na terasy. Je vysoce tvrdá, odolná, stabilní, pevná, trvanlivá a kvalitní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Uvedená cena je za 1  GARAPA včetně DPH.
Délky prken od 1830 - do 6100 mm.
Na základě Vámi provedené objednávky příslušného počtu m² Vám zašleme aktuální tabulku skladových zásob jednotlivých délek prken, ze kterých si vyberete.

- Tlouštka 20 mm
- Šířka 140 mm
- profil hladký

Garapu na našem e-shopu nabízíme ve 2 provedení v rozměru 21 x 145 mm:
TICO, což je profil hladký z obou stran.
Classic reeded, což je profil - jedna strana jemně drážkovaná, druhá strana hladká.

a dále v 1 provedení TICO (hladký profil z obou stran) v rozměru 20 x 140 mm.

Latinský název pro GARAPU: Apuleia leiocarpa

Výskyt:
Garapa dřevo nazývané také jako brazilský jasan je listnatá dřevina s vysokou trvanlivostí.
Garapa pochází převážně z Jižní Ameriky z Brazílie .

Popis:
Dřevo Garapa je světle žlutohnědé dřevo, které na vzduchu na povrchu částečně tmavne na středně hnědou barvu. Garapa má převážně přímé vláknění. Barevné rozdíly mezi jednotlivými prkny jsou přirozené, nejsou však silně markantní. Dřevo je velmi tvrdé a má dlouhou životnost díky vysoké hustotě a vysokému obsahu ve dřevě obsažených látek. Ty mohou zpomalovat schnutí a zamezovat dostatečnému přilnutí barvy. Proto je velmi vhodné terasové dřevo Garapa před první povrchovou úpravou min. 2 – 3 měsíce nechat zvětrat, aby mohlo dojít k přirozenému vyplavení a úbytku ve dřevu obsažených látek. Pokud se rozhodnete terasu povrchově neošetřovat, dojde k vytvoření šedé patiny. K šednutí dochází vlivem působení slunečního záření a vody. Nejvýznamnější složkou záření, která má vliv na šednutí dřeva je UV záření. Molekuly dřeva toto záření pohlcují a při současném působení vody vzniká na povrchu i do hloubky dřeva šedá patina. Tato šedá patina se časem stane přirozenou ochranou proti dalšímu působení UV záření.

Hustota dřeva: ca. 900 kg/m3

Uměle sušené na: 18-20%

Doporučená povrchová úprava: OSMO - Terasové oleje ve vybraném barevném odstínu např. Olej na Garapu č. 013. 
(bezbarvý nátěr se nedoporučuje vzhledem k velmi nízké odolnosti vůči UV záření).

Jakýkoliv materiál z dřevěného masivu montovaný ve venkovních prostorách nezůstane klidný a bude neustále pracovat podle vlivu okolního prostředí.

Možnost osobního odběru v Areálu Osiv Boršov nad Vltavou, Průmyslová 245 nebo zboží posíláme po celé České republice. O víkendu volejte 723 908 469.