Nejnižší cena spárovky Hevea v ČR, od 33.900 Kč / m3. Stálá skladová zásoba přes 100 m3, pravidelné závozy po celé ČR a na Slovensko.

KERUING- hranol 40x70 mm, délka 3960 mm

599 Kč / ks 495,04 Kč bez DPH
Skladem (105 ks)

Přímý dovozce do ČR - WOODS s.r.o. Velmi nízká cena. Původ Keruing Indonésie. Hranol rozměr 40x70 mm, délka 3960 mm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Uvedená cena od je za 1 ks hranolu. Cena za bm je 151,25 Kč s DPH.

- Tlouštka 40 mm
- Šířka 70 mm
- Délka 3960 mm
- Hladký hranol

Dřevo bangkirai je velmi odolné, tvrdé a trvanlivé, je imunním proti houbám a plísním, které díky velké hustotě dřeva nepronikají dovnitř. Bangkirai pochází z Malajsie. Pro dřevo bangkirai je charakteristický proměnlivý točitý růst. Na povrchu se mohou vyskytovat malé otvory po hmyzu, který přežívá pouze v živém dřevě, malé smolníky a drobné trhlinky. Tyto jevy však nemají žádný vliv na vlastnosti dřeva.

Bangkirai obsahuje tříslovinu tanin, která se během prvních měsíců vyplavuje (například při dešti z prken teče napěněná voda), a může tak způsobit obarvení okolní omítky, kamene a konstrukcí. Příležitostně se vyskytující dírky (tzv. pinholes), způsobené hmyzem, žijícím v čerstvém dřevu; hmyz se vyskytuje jen v živých stromech a ve zpracovaných materiálech nejsou dírky na závadu

Pokud necháte dřevo bangkirai bez údržby, získá časem krásnou šedostříbrnou barvu. Nebo jej můžete ošetřit vhodným ochranným nátěrem, například vysoce kvalitním olejem bangkirai z řady Osmo Color, který se vpije a neloupe se. Prvotní nátěr se na dřevo musí provádět po časové prodlevě od montáže, až poté, co se ze dřeva přirozeně vyplaví potřebné látky (napěněná voda při dešti). Nátěr provádějte na takto vymytou a důkladně oschlou terasu.

Pozor na kontakt s kovy, pro uchycení dřeva používejte vždy nerezové vruty, jinak může dojít k výraznému zbarvení dřeva, které jen těžko odstraníte.

Možnost osobního odběru v Areálu Osiv Boršov nad Vltavou, Průmyslová 245 (včetně víkendů) nebo zboží posíláme po celé České republice. O víkendu volejte 723 908 469.