Nejnižší cena spárovky Hevea v ČR, od 33.900 Kč / m3. Stálá skladová zásoba přes 100 m3, pravidelné závozy po celé ČR a na Slovensko.

Spárovku Hevea najdete v každé domácnosti i v každém truhlářství

Spárovku Hevea najdete snad v každé domácnosti či kanceláři nebo obchodě a hlavně v každé truhlárně/ v každém truhlářství. Jedná se o velmi oblíbený materiál, který využijete na výrobu nábytku, podlah i kuchyňských doplňků. Je odolný a vydrží dlouho.

Co jsou to Spárovky?
Spárovky jsou dřevěné desky vyrobené slepením jednotlivých opracovaných lamel. Lepí se z lamel různých délek a tlouštěk. Konkrétně Spárovky Hevea jsou polotovary určené k dalšímu zpracovaní.

K čemu se Spárovky Hevea používají?
Spárovky jsou základním materiálem dřevařského průmyslu. Není se čemu divit. Jejich využití najdete v domácnostech v obchodech i v kancelářích. Spárovky Hevea se dají také používat v zastřešeném exteriéru např. pro výrobu zastřešených venkovních kuchyní. Dřevo Spárovky Hevea je opravdu odolné. Novinkou je také využití dřeviny Spárovka Hevea ve sportovních areálech a fitness centrech.

Hevea Spárovky jsou ideální na výrobu často namáhaného nábytku jako jsou podlahy či schodiště. Využívají se také na výrobu kuchyní, zábradlí, dveří, ale i klasického nábytku do interiéru (skříně, police, stoly apod.).

Spárovky Hevea můžete využít na výrobu:

Jak se Spárovka Hevea vyrábí?
Výroba a lepení Spárovky není jednoduché. Nezbytností je kromě materiálu, kvalitní nářadí. Základem výroby Spárovky je lepení jednotlivých lamel v lisu dohromady, ze kterých vznikne deska dle potřebné velikosti. Všechny strany musí být správně naměřeny, ořezány a nalepeny tak, aby vzájemně lícovaly. Po slepení jednotlivých lamel v lisu se dřevěná deska obrousí do hladka – procesu broušení se říká také egalizace. 

Povrchová úprava Spárovky Hevea
Tropické dřevo Hevea lze mírně ohýbat a po nastavení ohybu je velmi stálé. Dřevo se lehce řeže, hobluje, ohýbá a vrtá. Povrch je hladký a dobře připravený pro další úpravu. Strukturu hevea spárovky je velmi snadné upravit namořením. Pro moření spárovky doporučujeme používat kvalitní mořidla, které zvyšují odolnost dřeva. Pro povrchovou úpravu se používají kvalitní barvy, vosky a oleje.

Jaký je rozdíl mezi Spárovkou průběžnou (fixní) a cinkovanou?
Rozdíl poznáte zejména v barevnosti. Průběžné Spárovky jsou delší a tedy eliminují barevnostní rozdíly. Oproti tomu cinkované Spárovky, slepované z více lamelů, jsou barevnější. (Celý článek na téma: Rozdíl Spárovky průběžné a cinkované zde)

Typy Spárovky Hevea:

  • strana a kvalita A - bez defektů, povoleny malé suky do 5mm, barevně sjednocená.
  • kvalita B - vetší obsah běle, vetší rozbarvení, povolené menší suky.
  • kvalita C - velký obsah běle, velké rozbarvení, povolené vetší suky.
  • kvalita rustik - velký obsah běle, velké rozbarvení, povolené vetší suky a praskliny které jsou zatmeleny černým tmelem

Na našem e-shopu nabízíme Spárovku Hevea v kvalitě A/B a Rustikální.

Dřevo Hevea je kvalitní tropická dřevina, která se dostává do obliby na výrobu nábytku do interiéru nejen díky svým vlastnostem, ale i díky své ceně. Dřevo je bělavě žluté, které se časem mění na bledě krémovou žlutou s růžovým nádechem. Dřevo je jemně vrstvené se stejnoměrnou strukturou.

Vlastnosti Spárovky Hevea
Spárovka Hevea je světlé tropické dřevo, které se svými vlastnostmi a vzhledem podobá dubu. Hevea je tvrdé dřevo, velmi odolné s vysokou životností. Jeho výhodou oproti dubu je zejména cena, která je téměř o polovinu nižší. Celý článek, který se týká ceny Spárovky Hevea si můžete přečíst zde: sparovka-hevea-za-polovinu-ceny-dubu-evropskeho. Hevea vyniká stejnoměrnou strukturou a světlou barvou. Dřevo Hevea má výbornou tvarovou stálost při větších teplotních výkyvech.

Na našem e-shopu nabízíme široký výběr různých typů a rozměrů Spárovek Hevea, jak v kvalitě A/B, tak i v kvalitě Rustikální. Zaručíme Vám pohodlný nákup Spárovky Hevea skrze náš e-shop nebo můžete zavolat a objednat po telefonu na čísle: +420723908469. Následně je možné Spárovky Hevea vyzvednout osobně na našem skladě v Boršově nad Vltavou, ale pokud nemáte dostatečně velké vozidlo pro odvoz Spárovek Hevea, zajistíme pro Vás dopravu. Využíváme vlastní dodávky a snadno Vám dovezeme Spárovky Hevea až k Vám domů.