Nejnižší cena spárovky Hevea v ČR, od 33.900 Kč / m3. Stálá skladová zásoba přes 100 m3, pravidelné závozy po celé ČR a na Slovensko.

Nová terasa - Výběr materiálu a vhodné barvy

Terasová sezóna je v plném proudu. Pokud plánujete ralizaci nové terasy, pak si přečtěte celý náš nový článek. Přinášíme Vám několik tipů ohledně výběru materiálu i vhodné barvy na terasu. V případě, že zvolíte terasu ze dřeva či ekologičtějšího materiálu z dřevoplastu - barvu, dekor a design řešit musíte. Dřevoplast nabízí širokou škálu barev od světle šedé až po tmavě hnědou.

O terase se říká, že je to prodloužený obývací pokoj. Vzpomeňte si, jak dlouho Vám trvalo vybrat barvu podlahy do obýváku, aby Vám ladila s kobercem a sedačkou. Stejně tak byste se měli soustředit na rekonstrukci či stavbu nové terasy.

Oblíbený je kámen i dřevo, ale hitem je dřevoplast!

Jako první byste samozřejmě měli vybrat materiál. Oblíbený je kámen, dlaždice i dřevo. Vše má ale i své stinné stránky. Pokud máte děti nebo domácí mazlíčky, mohou se na kamenné či dlaždicové podlaze zranit, obzvláště když jsou zvyklé na terase pobíhat.

Rozhodnete-li se pro dřevo, musíte vybírat opravu důkladně a vyplatí se investovat nejen do materiálu, ale také do údržby. Pokud budou prkna nekvalitní, hrozí zadření třísky. U dřevěné terasy počítejte s každoroční údržbou, terasa ze dřeva mění v průběhu let svou barvu, proto je nutné o ní pečovat a minimálně jednou ročně ji znovu natřít. Pro náročnější zákazníky na našem e-shopu nabízíme exotické dřeviny vhodné pro terasy. Vybrat si můžete např. dřeviny jako je Bangkirai, GARAPA, IPE, TEAK či Massaranduba a další.

V současnosti je velmi oblíbený dřevoplast. Kvalitní dřevoplastová prkna by měla obsahovat 60 % dřeva a 30% HDPE (High Density PolyEthylen) a 10% plniva, pojiva, stabilizace barvy, atd. Díky příměsi zdravotně nezávadného plastu se Vám u WPC teras nestane, že byste si ublížili štěpem nebo třískou, tak jako se to běžně může stát u dřevěné terasy. WPC terasy mají protiskluzový povrch a jsou odolné vůči chlorované i slané vodě, což jistě ocení nejen majitelé bazénů.

Další výhodu WPC teras ocení především ženy, protože v nabídce je hned několik barev, dekorů a vzorů, které lze sladit s omítkou nebo fasádou domu či se zahradním nábytkem. Velmi často se terasa ladí k oknům a dveřím Vašeho domu. Jako v předchozích letech jsou stále velmi oblíbená WPC terasová prkna CLASIC, která můžete objednat na našem e-shopu. Jde o vyšší a lepší kvalitu HPC. Nabízíme je ve 3 barvách. Troufáme si tvrdit, že je "...doba antracitová" a tak je nejprodávanější barvou WPC ANTRACIT. Oblíbené jsou však i WPC SILVER GRAY, které Vás okouzlí světle šedou barvou s dekorem dřeva. K moderním bílým domům s antracitovými či stříbrnými/šedými okny doporučujeme WPC ANTRACIT nebo WPC SILVER GRAY. Velmi oblíbenou volbou jsou i WPC CHOCOLATE, které zaujmou středně hnědým odstínem a jsou doslova k nerozeznání od čokolády. Hnědé WPC terasové prkna mají svou výhodu, připomínají totiž dřevěnou terasu. Pro Vás, kteří máte dům s hnědými okny nebo máte rádi dřevo a dřevěné dekory, budou hnědé WPC terasové prkna tou správnou volbou. U všech třech odstínů si navíc můžete zvolit dekor, kterým ho položíte na terasu. Prkna jsou z jedné strany s dekorem dřeva a z druhé strany s dekorem drážek.

NOVINKOU pro rok 2024 jsou WPC terasové prkna koextrudované PREMIUM. Jde o velmi kvalitní a bezúdržbová terasová prkna, kvalita vyšší = HPC. Nabízíme je v 6-ti barevných provedení. Výběr vhodné barvy pro Vaši terasu je stejný jako u WPC CLASIC. Celý článek o WPC terasových prknech PREMIUM zde: wpc-koextrudovane-premium.

Z barev a dekorů WPC terasových prken si tedy vybere každý svůj oblíbený tón a terasa se tak stane krásnou ozdobou Vašeho domova, kde budete chtít trávit čas nejen v létě. Z pohledu estetiky, kvality, údržby, životnosti a ceny je terasa z WPC terasových prken jasným vítězem!

(Výhody kvality HPC (WPC) terasových prken zde: hpc-a-wpc-terasova-prkna)

https://www.sparovka-hevea.cz/wpc-terasova-prkna/