Nejnižší cena spárovky Hevea v ČR, od 33.900 Kč / m3. Stálá skladová zásoba přes 100 m3, pravidelné závozy po celé ČR a na Slovensko.

Dřevěné terasy Bangkirai

Pokud hledáte elegantní a trvanlivé řešení pro Vaši terasu, pak je dřevo Bangkirai skvělou volbou. Toto exotické dřevo nabízí celou řadu výhod a přináší do Vašeho venkovního prostoru příjemný a dlouhodobý prvek. Dřevo Bangkirai je velmi odolné, tvrdé a trvanlivé, je imunním proti houbám a plísním, které díky velké hustotě dřeva nepronikají dovnitř. Dřevo Bangkirai botanickým názvem Shorea laevis pochází z Malajsie a je velmi oblíbenou dřevinou především pro luxusní dřevěné terasy. Bangkirai se dá využít také na stavbu pergol či jiných venkovních konstrukcí. Je vhodné pro domácí i komerční použití a je oblíbené mezi majiteli domů, restauracemi, hotely a dalšími podniky. Naše firma WOODS s.r.o. je přímý dovozce dřeviny Bangkirai do ČR.

Jde o tropické jádrové dřevo šedohnědé až načervenalé hnědé barvy, šedá běl je až 5 cm široká. Časem může Bangkirai ztmavnout až na olivově hnědou. Barevné rozdíly mezi jednotlivými prkny jsou přirozené a obvyklé. Dřevo Bangkirai je jedno z nejodolnějších dřev s vysokou odolností proti plísním a hmyzu. Hustota dřeva: 850–1155 kg/m3.

Pro dřevo Bangkirai je charakteristický proměnlivý točitý růst. Na povrchu se mohou vyskytovat malé otvory po hmyzu, který přežívá pouze v živém dřevě, malé smolníky a drobné trhlinky. Tyto jevy však nemají žádný vliv na vlastnosti dřeva. Bangkirai obsahuje tříslovinu tanin, která se během prvních měsíců vyplavuje (například při dešti z prken teče napěněná voda), a může tak způsobit obarvení okolní omítky, kamene a konstrukcí.

Pokud necháte dřevo Bangkirai bez údržby, získá časem krásnou šedostříbrnou barvu. Nebo jej můžete ošetřit vhodným ochranným nátěrem, například vysoce kvalitním olejem Bangkirai z řady Osmo Color, který se vpije a neloupe se. Prvotní nátěr se na dřevo musí provádět po časové prodlevě od montáže, až poté, co se ze dřeva přirozeně vyplaví potřebné látky (napěněná voda při dešti). Plocha terasy by se tedy měla upravit olejem cca 2–3 měsíce po pokládce. Nátěr provádějte na takto vymytou a důkladně oschlou terasu. Terasovým olejem dřevo Bangkirai zhodnotíte na dlouhou dobu. Také je dřevo chráněno před UV zářením, které má na šednutí dřeva největší vliv. 

Pozor na kontakt s kovy, pro uchycení dřeva používejte vždy nerezové vruty, jinak může dojít k výraznému zbarvení dřeva, které jen těžko odstraníte.

Pro správnou funkčnost terasy je bezpodmínečně nutné dodržet základní pravidla pro pokládku dřevěných teras a vytvoření dostatečně stabilní podkladní konstrukce. Pro podkladní konstrukci má být kvůli rovnoměrnému nabobtnání a smršťování použito pouze dřevo stejné nebo podobné hustoty jako dřevo pochozí.

Dřevěná terasa z Bangkirai je skvělou investicí do Vašeho domova. Kromě estetického vzhledu a trvanlivosti vytvoří ve Vašem exteriéru příjemné prostředí. Můžete si být jisti, že Vám terasa z Bangkirai vydrží krásná po dlouhá léta a poskytne Vám a Vašim blízkým prostor k relaxaci a zábavě.

Bangkirai na našem e-shopu nabízíme ve 2 provedení:

Oboustranně hladké: BANGKIRAI - 22x145 mm, HLADKÉ

Profil oboustranně drážkovaný: BANGKIRAI - 25x145 mm, DRÁŽKOVANÉ

Jako podkladový hranol pod terasu z Bangkirai můžete využít: Hranol KERUING

Na našem e-shopu najdete i mnoho dalších exotických dřevin: EXOTICKÉ DŘEVINY