Nejnižší cena spárovky Hevea v ČR, od 33.900 Kč / m3. Stálá skladová zásoba přes 100 m3, pravidelné závozy po celé ČR a na Slovensko.

CUMARU dřevěné terasy

Malebné, elegantní, dokonale kvalitní exotické dřevo s vysokou životností, to je CUMARU!

Doslechli jste se o dřevině CUMARU a hledáte o ní další detailnější informace? Pak jste zde správně. Přečtěte si náš nový článek o tropické dřevině CUMARU. Povíme si, jaké má vlastnosti, výhody a také například jak se o terasu z CUMARU dobře starat, aby Vám vydržela co nejdéle.

Exotické dřevo CUMARU, známe také jako “Brazilský Teak” nebo "Zlatý Teak" má zlato-hnědou až červeno-hnědou barvu, postupem času může tmavnout do tmavě hnědé. CUMARU (čtěte "kumaru").

CUMARU patří mezi nejodolnější dřeviny na světě – především díky své vysoké hustotě a stabilitě. Hodí se pro libovolný typ terasy. CUMARU se využívá nejen na terasy, ale i na fasády, balkony, zahradu či k bazénům a dokonale vypadá z tohoto materiálu také podlaha. Často bývá materiál zvažován při montážních pracích, esteticky půvabné jsou z něj také květináče, zahradní truhlíky, lavičky a jiný nábytek.

Vlastnosti CUMARU

Prkna CUMARU jsou v Evropě v současné době stále ještě novinkou. Avšak pro svůj optimální poměr stability, životnosti, ceny a tvrdosti se brzy proslaví. S mimořádnou hustotou 1070 kg/m3 se jedná o neuvěřitelně odolné dřevo, které vzdoruje opotřebení. Pro exotické dřeviny je typický vysoký obsah olejnatých látek. CUMARU není vyjímkou a vysoký obsah olejnatých látek má, proto je dřevo CUMARU velmi odolné proti škůdcům a dřevokazům. CUMARU je levnější alternativou k dražším dřevinám jako Teak či IPE. Jednotlivá CUMARU prkna se mohou lišit nejen odstínem, ale mohou mít i jinou hmotnost v závislosti na části stromu, z níž byla prkna vyrobena. Hmotnostní rozdíly jsou u CUMARU prken přirozené, stejně tak, jako jejich barevná rozmanitost.

Jak CUMARU ošetřovat?

Plochu terasy doporučujeme upravit až po 2-3 měsících od pokládky terasy, kdy dojde k přirozenému úbytku olejnatých látek z povrchu dřeva. Bez provedeného ošetření dřevo neztrácí na kvalitě, ale v důsledku slunečního UV záření získává šedostříbrnou patinu. Pro zachování původní přírodní barvy doporučujeme použít terasové oleje OSMO COLOR. Pro ošetření exteriérových teras doporučujeme pigmentovaný olej, který poskytuje CUMARU optimální ochranu proti UV záření.

Na našem e-shopu nabízíme prkna CUMARU v rozměru 21 x 145 mm, od délky prken 2440 - do 6100 mm. CUMARU nabízíme v provedení TICO, což je profil hladký z obou stran. Pokud máte o CUMARU prkna zájem, jednouše si je objednejte na našem e-shopu. Na základě Vámi provedené objednávky příslušného počtu m² Vám zašleme aktuální tabulku skladových zásob jednotlivých délek prken, ze kterých si vyberete.